Showroom czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.oo do 17.oo, w soboty indywidualne spotkania od 9.oo do 13.oo

PRATIC, LEWENS, ANWIS, SELT

Rolety Zewnętrzne
Zapewnij sobie wygodę i bezpieczeństwo z roletami KRISPOL.

Rolety zewnętrzne elektryczne

W ofercie rolet zewnętrznych można spotkać propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego. W tym drugim przypadku szczególnie polecane są tzw. rolety do zabudowy – KALIMA RZ, które najlepiej redukują ubytki ciepła. Proponujemy również rolety naokienne (KALIMA RN) i elewacyjne (KALIMA RS). O różnicach między nimi, piszemy nieco niżej.

5 lat gwarancji

produkt na wymiar

pobierz katalog


Izolacja

Właściwości izolacyjne w naszym klimacie przydają się przez cały rok. Zimą rolety zewnętrzne skutecznie pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania, podczas letnich upałów pomagają utrzymać komfortową temperaturę w domu. W razie potrzeby – pozwalają na skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka.

Komfort

Rolety zewnętrzne elektryczne zapewniają też poczucie bezpieczeństwa i intymności, a w nocy chronią mieszkańców przed nadmiernym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Moskitiery wbudowane w roletę zabezpieczają dodatkowo przed owadami, gdy zostawimy na noc otwarte okna. Napęd elektryczny to wygoda i oszczędność czasu – szczególnie rano, gdy się spieszymy.

Bezpieczeństwo

Dobre okucia okienne i specjalne pakiety szybowe w oknach, wzmocnione roletami zewnętrznymi, które podłączyć można do systemu alarmowego lub doposażyć w specjalne zabezpieczenia, to skuteczny i praktyczny sposób na potencjalnych włamywaczy. Ponadto, dzięki integracji systemów alarmowych ze sterowaniem można zaprogramować rolety zewnętrzne w taki sposób, by imitowały obecność domowników.

 

loading...
Kalima RZ - rolety do zabudowy
Kalima RN/RT - rolety naokienne
Kalima RR/RS - rolety elewacyjne

Kalima RZ  Rolety do zabudowy

 

Jeśli najważniejszą zaletą rolet jest dla nas izolacja cieplna i akustyczna, zwłaszcza gdy planujemy budowę domu pasywnego, najlepsze efekty osiągniemy decydując się na rolety do zabudowy KALIMA RZ. Jest to system możliwy do zaplanowania wyłącznie w przypadku inwestycji w fazie projektu. Tylko wtedy możliwe jest zaprojektowanie specjalnego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety.

 

Rolety te, zaplanowane w projekcie architektonicznym domu, wzbogacają go wizualnie i znacząco poprawiają jego właściwości izolacyjne. Skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Umożliwia to obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, eliminując jednocześnie straty ciepła poprzez tzw. mostki termiczne.Rolety KALIMA RZ można zastosować również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.

Kalima RN / RT Rolety naokienne

 

W domach znajdujących się w stanie surowym otwartym, gdy nadproże nie zostało specjalnie ukształtowane, możliwy jest montaż rolet naokiennych KALIMA RN (oraz KALIMA RT, czyli możliwość zabudowy, w domach o węższej grubości murów). Walorem tego typu rolet jest estetyczny i dyskretny wygląd końcowy.

 

Roletę montuje się wraz z oknem. Skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Może zostać dodatkowo jedno- lub obustronnie obudowana lub też pozostać bez zabudowy. Taki sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas wymiany okien. Rozwiązania techniczne Krispol umożliwiają zastosowanie rolet nadokiennych również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.

Kalima RR / RS Rolety elewacyjne

 

Nawet w sytuacji, gdy dom jest już całkowicie wykończony, można zamontować w nim rolety elewacyjne KALIMA RS lub RR. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Jest to najbardziej uniwersalny system. Rolety elewacyjne założyć można w najróżniejszych obiektach, niezależnie od sposobu i techniki ich wznoszenia.

 

Obudowa skrzynki dostępna jest w dwóch wariantach: zaokrąglona (RR) lub ścięta pod kątem 45 stopni (RS). Skrzynka, do której zwija się pancerz rolety, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety, którą idealnie dopasujesz do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.

 

 

Przekrój rolety

Warto zapoznać się z budową rolety, by lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie oraz wiedzieć, na które elementy zwrócić uwagę przy wyborze typu rolety i jej kolorystyki.

 

1. Skrzynka
W zależności od typu rolety i sposobu zabudowy może być ukryta pod tynkiem lub widoczna – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na dowolny kolor lub okleinowanie w wybranym z kilkudziesięciu wzorów.

 

2. Wał nawojowy i napęd
Wał, na który zwija się pancerz wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.

 

3. Pancerz
Składa się z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Dostępny w trzech wariantach wysokości profili, w ponad 20 atrakcyjnych wzorach i kolorach.

 

4. Dolna listwa 
Wykończona uszczelką, może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to element stabilizujący pancerz.

 

5. Prowadnice
W zależności od systemu aluminiowe lub PVC, wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę rolety.


Nowoczesna automatyka do rolet
 

Nie ma wątpliwości, że rolety automatyczne stały się już standardem. Zapewniają one wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i poprawiają skuteczność ochrony antywłamaniowej. Warto w pełni wykorzystać szerokie możliwości automatyki i dopasować jej możliwości do własnych potrzeb.

Rodzaje silników do rolet
Silniki do rolet zewnętrznych są umieszczane wewnątrz stalowego wału nawojowego, na który zwijane jest pancerz podczas podnoszenia rolety. Napędy różnią się m.in. mocą, która zależy od wymiarów i ciężaru rolety, sposobem sterowania, a także metodą ustawiania tzw. położeń krańcowych rolety (miejsc, w których roleta się zatrzymuje, gdy jest w pełni podniesiona lub opuszczona). Przy wyborze silników do rolet warto zwrócić uwagę na to, czy są one wyposażone w tzw. funkcję detekcji. Zatrzymuje ona silnik rolety natychmiast po wykryciu zwiększonego oporu. Chroni to silnik przed przeciążeniem i zabezpiecza roletę przed uszkodzeniem np. przy przymarznięciu pancerza.

Odbiorniki
Silniki sterowane radiowo muszą być wyposażone w odbiorniki, czyli urządzenia odbierające sygnały z nadajnika. Jeśli od początku wybierzemy sterowanie zdalne, sprzedawca doradzi nam silniki z wbudowanym radioodbiornikiem. W przypadku zmiany sposobu sterowania z przewodowego na radiowy, konieczne będzie dokupienie osobnych odbiorników. Są one montowane najczęściej wewnątrz obudowy rolety.
 
Kolorystyka
Pancerz rolety dostępny jest w niemal 20 kolorach, a obudowa, tak jak inne produkty KRISPOL, w ponad 200 kolorach RAL i kilkudziesięciu okleinach.